Колелото на Времето
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

Share
 

 Flood vol. n-ти

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 15 ... 19  Next
АвторСъобщение
Rafail
Аийлец
Аийлец
Rafail

Зодия : Pisces
Брой мнения : 10
Години : 31

Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyПет Окт 26, 2012 10:45 pm

Благодаря за вниманието и за инфото. Честно казано и аз не съм сигурен какво точно искам за Пустошта и аийлците. Ако е удобно, по-скоро бих написал какво г/д имам наум и дали ще се сработи с останалия свят. Бих искал той да е от изключително консервативен и затворен аийлски клан (общо взето клан, който отказва да приеме промените, настанали в света, а и са твърде навътре в Пустошта, за да усетят напълно сътресението, породено от Последната битка и последствията), клан, който е бил от малкото, отказали да последват Ранд ал-Тор като Кар-а-Карн, и са останали да си живеят в суровата Аийлска пустош.

Виждаш, че под "класически аийлци" си представям точно това Very Happy . Надявам се това да е възможно, ако не, здраве да е, ще импровизирам. Smile
Върнете се в началото Go down
Александрин Седай
Заседателка
Заседателка
Александрин Седай

Брой мнения : 203

Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyПет Окт 26, 2012 10:54 pm

До колкото си спомням, май 3 клана не бяха последвали Ранд...Така че може някъде там все още да има някой клан, който се придържа към изначалните и строги традиции. Може би те ще са прекалено малко засегнати от Последната битка и новият ред...

И все пак нека Джен се изкаже, че тя го пише това^^
Върнете се в началото Go down
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа
Дженалдин

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 228
Години : 35
Местожителство : Между рая и ада, между мечтите и реалността


Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyПет Окт 26, 2012 10:58 pm

Джен няма директна връзка със Създателя, така че се радва на всякакви предложения за развитието на каквото и да е, което пише Smile Създаден свят от повече хора е по-пъстър и разнообразен, по-приятен и пълнокръвен. Така че приемам на лични предложения за всякакви неща Smile
Върнете се в началото Go down
http://jenaldin.wordpress.com/
Калара.
Червена Аджа
Червена Аджа
Калара.

Зодия : Pisces
Брой мнения : 48
Години : 32

Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyСъб Окт 27, 2012 11:41 am

Винаги ще има изключения от правилото, така че за всички 1500 години, които са изминали от Последната битка, мисля, че е нормално да има айилци, които да са решили да се оттеглят и да продължат стария си начин на живот. Само че те трябва да са наистина доста навътре в Пустошта ... и ще изпращат вождовете и Мъдрите си в Руйдин само за преминаване през изпитанията, без да се влияят от нововъведенията, което като че ли ще е трудно, но не пречи като цяло този клан в по-голямата си част да е доста консервативен. Поне така мисля аз.

Но така или иначе, добре дошъл, Рафаил, един герой айилец наистина ще обогати форума ^^
Върнете се в началото Go down
Илейн Ейдел
Жълта Аджа
Жълта Аджа
Илейн Ейдел

Брой мнения : 56

Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyПон Окт 29, 2012 2:15 pm

Добър ден хора.
Върнете се в началото Go down
Калара.
Червена Аджа
Червена Аджа
Калара.

Зодия : Pisces
Брой мнения : 48
Години : 32

Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyПон Окт 29, 2012 2:22 pm

Здравей, Сестро. Smile
Върнете се в началото Go down
Илейн Ейдел
Жълта Аджа
Жълта Аджа
Илейн Ейдел

Брой мнения : 56

Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyПон Окт 29, 2012 3:51 pm

Как са всички? При мен е много студено. Smile
Върнете се в началото Go down
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа
Дженалдин

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 228
Години : 35
Местожителство : Между рая и ада, между мечтите и реалността


Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyПон Окт 29, 2012 6:49 pm

И при мен е студено Smile Получих си заплатата днес, купих си книжки и се наядох като прасенце Smile Днес съм щастлива, днес ще пиша!

Бтв, много бързо пишете, не мога да насмогна да ви следя всичките Smile
Върнете се в началото Go down
http://jenaldin.wordpress.com/
Александрин Седай
Заседателка
Заседателка
Александрин Седай

Брой мнения : 203

Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyПон Окт 29, 2012 7:43 pm

О, браво Джен. Честита да ти е заплатата. Бтв какви книжки си купи?
Върнете се в началото Go down
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа
Дженалдин

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 228
Години : 35
Местожителство : Между рая и ада, между мечтите и реалността


Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyПон Окт 29, 2012 8:04 pm

На Труди Канаван новата - Мисията на посланика. Тя е книга първа от втората й поредица излязла на български. Първата поредица беше много добра. Много ми напомня на нещо като Айез Седай от Приказния век, но мааалко по различно.

Втората е на Майкъл Дж. Съливан - Нифрон се завръща. Тя е трета от поредицата му Откровенията на Ририя. Много е яка също Smile

Препоръчвам и двамата автори Smile
Върнете се в началото Go down
http://jenaldin.wordpress.com/
Илейн Ейдел
Жълта Аджа
Жълта Аджа
Илейн Ейдел

Брой мнения : 56

Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyПон Окт 29, 2012 9:33 pm

Не съм ги чувала. Но ще ги погледна. Тази Труди Канаван, втората й поредица свързана ли е с първата?

Дано да има книги на тези автори тука из библиотеката или читалището в Шумен. Поне да има за какво да си подновявам картата и картона.
Върнете се в началото Go down
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа
Дженалдин

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 228
Години : 35
Местожителство : Между рая и ада, между мечтите и реалността


Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyПон Окт 29, 2012 10:36 pm

Да, свързана е, на практика сега първата книга е за Денил и за сина на Сония и Акарин. Дано намериш наистина, че са новички, хубавички и интересни. Класическо фентъзи са, което мен много ме радва, защото никак не обичам вампирската вълна, която Здрач, True Blood и The Vampire Diaries повлякоха със себе си. А и няма да коментирам на колко нескопосани романи съм попадала откъм тази гледна точка, просто не ми се говори. Вече ме е страх от книги с красиви корици Smile
Върнете се в началото Go down
http://jenaldin.wordpress.com/
Джейсин ал'Меари
Вречен
Вречен
Джейсин ал'Меари

Брой мнения : 35

Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyПон Окт 29, 2012 11:22 pm

Добър вечер и от мен, ако има будни.

Успях да прочета нишките на всички ви, супер сте започнали. Надявам се да продължим така.
Между другото, надявам се, че не е проблем, че си измислих единия Байджан'м'хайл. Тези дни смятам да напиша и неигровите персонажи, с които ще движа Джейсин, така че ако нямате нищо против, ще го добавя и него.
Върнете се в началото Go down
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа
Дженалдин

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 228
Години : 35
Местожителство : Между рая и ада, между мечтите и реалността


Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyВто Окт 30, 2012 7:32 am

Ще е хубаво да обясниш какво е той и какъв е в Черната кула Smile До колкото знам, тези два ранга там вече ги няма Smile

Хора, моля ви, все пак се придържайте до някаква степен към НОВИЯ век, а не към книгите... Иначе какъв беше смисъла да измисляме нещата как са в момента, да правим нови карти и т.н.? Съжалявам, ако нещо трябващо ви се бави, но както казах можете да питате ако имате нужда от повече информация.
Върнете се в началото Go down
http://jenaldin.wordpress.com/
Хроникьор
Хроникьор
Хроникьор
Хроникьор

Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 212
Години : 34

Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyВто Окт 30, 2012 9:32 am

Дженс се изказа добре. Но аз ще добавя. Имаме раздел, в която се пуска всичката нужна информация относно играта и новия век. Моля ви, ако нещо не ви е ясно и имате някакви въпроси, първо погледнете раздела. Ако не намирате това което ви трябва там питайте ни. Ще ви отговорим. Нека труда с измислянето на нова история, нова обстановка и нова карта не е напразно.


Това е линка към раздела с информацията "Шарката заплита" - [You must be registered and logged in to see this link.]
Върнете се в началото Go down
https://sedai.bulgarianforum.net
Джейсин ал'Меари
Вречен
Вречен
Джейсин ал'Меари

Брой мнения : 35

Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyВто Окт 30, 2012 9:33 am

Окей, значи някои неща трябва да се подразбират, а други да се знаят? В смисъл, не видях никъде в обяснението за ЧК да пише, че титлите са премахнати, но щом се говори за запазване на малкото традиции, то би трябвало да останат. Просто не виждам логика да се затрият, а и с тях е много по-лесно да се отсеят част от мъжете, които ще участват в съответното сборище. Ако толкова пречи, ще махна титлата, все пак въпрос на синоними е. И да, Дженн, разбирам, че въпросното хора е отнесено към мен, така че ако посочиш къде другаде се отдалечавам от поставените от вас граници, ще го редактирам.
Върнете се в началото Go down
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа
Дженалдин

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 228
Години : 35
Местожителство : Между рая и ада, между мечтите и реалността


Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyВто Окт 30, 2012 9:44 am

Ъм, втори или трети абзац от написаното за ЧК гласи, че вече няма военно разделение, че вече Кулата не е устроена административно както преди, което се разбира от последващите абзаци за Сбора и Фракциите.

Изходите ти за наименованието са 2 - или двете титли да се отнасят към Наставника на Вречение и Наставника на Бойците (единствените хора с ясни титли освен М'хаил, който пък е единствената запазена титла от преди); или пък Байджани да са лидерите на фракции (което означава да опишеш споменатия от теб Байджан лидер на коя фракция е и т.н.), а Tsorovan'm'hael да се отнася за еквивалент на Пазителката на хрониките.

Просто самата нова организация на ЧК е повече към равенство и обединеност, повече като подобие на древногръцките парламенти или ако си чел Реймънд Фийст като съвета на магьосниците Цурани или пък ако си чел Ейдриан Чайковски, като съвета на Университета в града на бръмбарородните Smile

Бялата кула има къде къде по-сериозни традиции и затова нямаше как да се избяга от тях. Въпреки това, ако забележеш, Амирлин е доста млада, нещо нетипично, както и много от другите ръководни постове са заемани от млади жени. Като цяло Бялата кула има строго административно разделение и колкото и всички да са Айез Седай, то някой са един вид... по-равни от равните Wink В смисъл там има строгоопределена йерархия в чиновете и заеманите постове, правото на глас и взимането на решения. Освен това има негласна йерархия спрямо силата за преливане. В ЧК няма такива неща, те не гонят хората, просто ако някой е твърде слаб му дават възможността ако иска да си ходи... Както например е станало с бащата на моята героиня. Но силните успяват да ги убедят да останат, а и те самите предпочитат да останат.
Върнете се в началото Go down
http://jenaldin.wordpress.com/
Дайнин Мегтеър
Боец
Боец
Дайнин Мегтеър

Зодия : Capricorn
Брой мнения : 19
Години : 31
Местожителство : Мюнхен,Германия


Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyВто Окт 30, 2012 9:55 am

Надушвам сексизъм.Защо пък само бялата кула да си е запазила традициите,толкова години са минали,нищо не може да се каже със сигурност как е станало.Някак си се получава тъпо,че вместо да си пишем като добрите стари Аша мани ся трябва да се придържаме към нови традиции,които трябва да се подразбират...Играта вий сте я направили,разбирам,но съм сигурен,че ако имаше едно момче , фен на Ашаманите, в организаторския екип ЧК щеше да е по-друга Smile
Върнете се в началото Go down
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа
Дженалдин

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 228
Години : 35
Местожителство : Между рая и ада, между мечтите и реалността


Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyВто Окт 30, 2012 10:00 am

Ми вие бяхте тук, когато ставаше дума, даже казах, че предложенията ви са добре дошли. Но не, нищо не казахте, искахте да изчакате и да се наместите в света. Защо Бялата кула има повече традиции? Защото съществува около 1000 години повече преди Последната битка и има доста повече информация за нея и традициите й. Черната кула е създадена колко... 3-4 години преди Последната битка?

Сексизмът е заложен още от Джордън в поредицата и света. Мъжете преливащи са луди, убивани, осмирявани. Жените преливащи са властни и издигнати в обществото. Мъжете преливащи в света на Аийлците, Шара и Сеанчан са убивани или пращани да умрат. Жените преливащи са или на властови позизиции (Аийл и Шара с Мърдите и Аиад), или използвани за оръжие, а в някой случай също на високи позиции (Сул дам, все пак не са какви да е). Така че не ми говори за сексизъм от наша страна, да не почна с това колко пък са владетелките в книгата. Защото се сещам за поне 4 много властни жени, които не са Айез Седай....
Върнете се в началото Go down
http://jenaldin.wordpress.com/
Хроникьор
Хроникьор
Хроникьор
Хроникьор

Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 212
Години : 34

Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyВто Окт 30, 2012 10:04 am

Приветствам дискусии и обсъждания, но моля ви само да не започвате да се карате. В спора се ражда истината и чрез дискусии ще стигнем до консенсус, но предупреждавам от сега да не се стига до препирни.
Върнете се в началото Go down
https://sedai.bulgarianforum.net
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа
Дженалдин

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 228
Години : 35
Местожителство : Между рая и ада, между мечтите и реалността


Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyВто Окт 30, 2012 10:07 am

Мхм, сори, ама като чуя сексизъм и малко се паля...

Момчета, винаги може да си останете класическите бойни Аша Ман. Има такава фракция, нали? Можете ако искате в нея да си сложите различните м'хаил...
Върнете се в началото Go down
http://jenaldin.wordpress.com/
Джейсин ал'Меари
Вречен
Вречен
Джейсин ал'Меари

Брой мнения : 35

Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyВто Окт 30, 2012 10:10 am

Да, знам как стоят нещата в ЧК. Прочетох, че в един от първите абзаци пишеше за тези разделения на Боец, Вречен и Аша'ман, но просто никъде не се споменаваше липсата или присъствието на другите две титли, затова предположих по default, че са там, щом като се пазят традиции, било те и доста по-нови от тези на Бялата Кула. Така или иначе, с годините истинското предназначение на титлите може да се изгубило - самата БК също е търпяла промени в един или друг етап, та защо не и в ЧК. Едно хилядолетие и половина са достатъчни Байджан и Цорован да спрат да носят същото значение, както преди.

Байджанът, според моите виждания, може да изпълнява различни функции - единият да се занимава с обучаващите се, като приема новите и проверява с Резонанс дали могат да преливат, да дава наказания, на когото трябва и да се грижи кой кога да бъде издигнат в по-висок ранг. Наистина нещо като еквивалент на Наставница на новачките, с тази разлика, че трябва да се сменя на всеки пет години, например. Както каза, това ще запази либералния дух на Кулата. Други носещи титлата Байджан, може да са основните координатори на онези наказателни отряди, които преследват ренегати. Щото такива винаги ще си има, нали, решили, че са по-велики от ЧК и ще се опитват да саботират. Тея например също може да се сменят след определен период от време, за да е честно. Нещо като либерални избори представени измежду членове на техния си събор. Дз. Цорован може въобще да е изчезнала като титла, щото на никого не му трябва. Просто да я помнят и да я дават като награда на някой много отличил се мъж.

И така. Не ми пречи нито да описвам или редактирам, имам време и възможност, защо да не го направя. Само да се уточни какво и ще го поправя и добавя.

п.с. Фийст ме запали по фентъзито като жанр, така че да, знам за какво става дума Smile
Върнете се в началото Go down
Джейсин ал'Меари
Вречен
Вречен
Джейсин ал'Меари

Брой мнения : 35

Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyВто Окт 30, 2012 10:13 am

Съжалявам за двойния пост, Хроникьор, но искам само да кажа, че ако искате може да продължим дискусията в темата определена за това. За да е по-прегледно и на място, мхм.
Върнете се в началото Go down
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа
Дженалдин

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 228
Години : 35
Местожителство : Между рая и ада, между мечтите и реалността


Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyВто Окт 30, 2012 10:16 am

Може, просто казвам, че ако ползвате такива неща, трябва да ги опишете подробно и впишете в света, какво правят тези хора, с какво се занимават. За да не ги сравнява някой с някогашните. Не съм казала, че не може да се измислят и доизмислят неща, а само да имате предвид, че трябва да ги развиете. Дадох две примерни предложения, за които се сетих, не е задължително да ги следвате :/

Иначе Фийст ми е любимец, мррр Smile Радвам се, че си разбрал сравнението и се надявам то да е помогнало да си представиш по-добре думите ми и какво съм имала предвид Smile


Едит: Коя тема?
Върнете се в началото Go down
http://jenaldin.wordpress.com/
Джейсин ал'Меари
Вречен
Вречен
Джейсин ал'Меари

Брой мнения : 35

Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 EmptyВто Окт 30, 2012 10:21 am

Тази за обсъждане мисля, че ще свърши работа, макар че е с насоченост намиране на партньор за игра.

Иначе, да, смятам да ги опиша, това въобще не стои под въпрос. Ще пусна един пост тези дни и ще напиша какво си представям точно за тези титли, пък ако има някакви поправки да се внесат. Сега ми идват и още идеи, но първо ще ги надраскам и тогава ще коментирам.

Фийст е майстор и любимец определено. И да, сравнението определено ми обрисува доста по-обстойно какво точно имаш предвид с казаното Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content


Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Flood vol. n-ти   Flood  vol. n-ти - Page 12 Empty

Върнете се в началото Go down
 

Flood vol. n-ти

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 12 от 19Иди на страница : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 15 ... 19  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Колелото на Времето :: Лафче :: Свободна зона-